۲۰ تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت چهارم)


موزه لوور (Louvre Museum) – پاریس، فرانسه

عاشقان هنر، تاریخ و فرهنگ عاشق موزه لوور هستند و یکی از جاذبه های برتر پاریس، فرانسه است. این بنای تاریخی در پاریس واقع شده است و بزرگترین موزه هنری جهان است. در سال ۲۰۱۶ ، موزه لوور ۷.۳ میلیون بازدید کننده داشت و همین امر آن را به پربازدیدترین موزه جهان تبدیل کرد. این موزه شامل تقریبا ۳۸،۰۰۰ شیء است که قدمت آنها از پیش از تاریخ تا قرن ۲۱ بر میگردد. این موزه دارای نمایشگاهی است که ۷۸۲.۹۲۰ فوت مربع را در بر می گیرد. این موزه در کاخ لوور و در ساحل سمت راست رودخانه سین واقع شده است. این بنا در ابتدا به عنوان یک قلعه در طی قرن دوازدهم و به دستور فیلیپ دوم ایجاد شده است. نخستین بار به عنوان موزه در سال ۱۷۹۳ افتتاح شد و در ابتدا ۵۳۷ نقاشی به نمایش گذاشته شد. در حال حاضر این موزه قطعات جذاب بسیاری از هنرمندان مشهور جهان را به نمایش می گذارد.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت چهارم)

کلیسا ساگرادا فامیلیا (La Sagrada Familia) – بارسلونا ، اسپانیا

اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که از بارسلونا در اسپانیا دیدن می کنید ، پس حتماً باید تلاش کنید تا Sagrada Familia را ببینید. این کلیسای بزرگ ناتمام است که بر افق آسمان بارسلونا حاکم است. این سازه توسط آنتونی گائودی، معمار کاتالون طراحی شده است. کار بر روی ساخت و ساز در سال ۱۸۸۲ با نظارت معمار پائولا دی ویار آغاز شد. وی پس از یک سال استعفا داد و گائودی این پروژه را به دست گرفت. او به طور کامل طرح اصلی را تغییر داد و چیزی جدید را به نمایش گذاشت که سبک های منحنی Art Nouveau و سبک های معماری Gothic را با هم ترکیب کرده است. وقتی گائودی در سال ۱۹۲۳ درگذشت ، تنها یک چهارم این پروژه کامل شد. ساخت و ساز با استفاده از کمکهای مالی ادامه یافت اما جنگ داخلی اسپانیا پیشرفت را قطع کرد. هدف این است که این ساختار تا سال ۲۰۲۶ تکمیل شود زیرا این سال صدمین سالگرد درگذشت گائودی است. در سال ۲۰۱۰، پاپ بندیکت شانزدهم کلیسا را تقدیر کرد و از آن به عنوان یک قطعه از بهشت یاد کرد. این ساختمان بخشی از میراث جهانی یونسکو است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت چهارم)

کولوسئوم (Colosseum ) – رم ، ایتالیا

وقتی مردم به نقاط دیدنی معروف در ایتالیا فکر می کنن ، این Colosseum است که در ذهن بسیاری از افراد خطور می کند. این سازه همچنین به عنوان آمفی تئاتر فلاوی معروف است. این آمفی تئاتر بیضی در مرکز رم واقع شده است و در زمان سلسله فلاویان تحت سلطنت سه امپراتور ساخته شده است. ساخت و ساز کولوسئوم در سال ۷۲ میلادی آغاز شد و تغییرات نهایی در حدود سال ۹۶ میلادی به پایان رسید. این ساختار عظیم می تواند تا ۸۰،۰۰۰ تماشاگر را در خود جای دهد. استفاده اصلی برای میزبانی مسابقات گلادیاتور بود ، اما در طی سالیان متمادی نیز برای اهداف دیگر مورد استفاده قرار گرفت. این شامل اعدام ها ، اعمال مجدد نبرد و شکار حیوانات بود. هم اکنون صرفاً به عنوان یک جاذبه گردشگری مورد استفاده قرار می گیرد. هزاران بازدیدکننده هر سال برای دیدن ویرانه های آمفی تئاتر روزشماری می کنند. این سازه همچنین موزه ای است که به اروس اختصاص داده شده است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت چهارم)

برج ایفل( Eiffel Tower) – پاریس، فرانسه

برج ایفل یکی از نقاط دیدنی جهان است که به راحتی شناخته می شود و نمادی فرهنگی از فرانسه است. نام این برج برگرفته مهندس گوستاو ایفل است که شرکت آن بین سالهای ۱۸۸۷ و ۱۸۸۹ این برج را طراحی و ساخته و از آن به عنوان ورودی نمایشگاه جهانی ۱۸۸۹ ساخته شده است. در ابتدا انتقادی در مورد طراحی مشبک چوبی برج از هنرمندان برجسته و کارشناسان طراحی وجود داشت. این سازه در شهر پاریس واقع شده است و ۱.۰۶۳ پا اندازه دارد. دارای سه سطح ، ۸۱ طبقه و رستورانهایی است که در سطح اول و دوم آن قرار دارند. این بلندترین سازه در پاریس است و زمانی بلندترین ساختمان جهان بود. در سال ۱۹۳۰ ، این عنوان را به ساختمان کرایسلر در نیویورک از دست داد. برج ایفل سالانه ۶.۹ میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند و این باعث می شود بیشترین بازدید از بنای تاریخی با ارزش در جهان به دست آید.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت چهارم)

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *