۲۰ تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت دوم)

قسمت دوم مناطق دیدنی اروپا که بهتر است  از آنها بازدید داشته باشید تا از نقاط دیدنی و جذابیت های اروپا دیدن کنید و .یک اتفاق به یاد ماندنی برای شما خواهد بود و بینشی از تاریخ و فرهنگ کشوری که از آن بازدید می کنید به شما می دهد.

 ساحل آمالفی (Amalfi Coast) – آمالفی، ایتالیا

اگرچه مکانهای دیدنی زیادی در اروپا وجود دارد، ساحل آمالفی باید در جایی نزدیک به بالای لیست قرار بگیرد. این قسمت از ایتالیا با خانه های زیبا و پاستلی رنگی نشسته در دامنه کوه و منظره های دیدنی دریا مشاهده می شود. ساحل آمالفی در استان سالرنو واقع شده است و در امتداد ساحل جنوبی خلیج سالرنو در دریای تیرورنیان امتداد دارد. این شهر از سال ۱۹۹۷ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. برخی از کالاهایی که این منطقه مشهور است شامل روغن لیمونولو، سرامیک های رنگارنگ و کاغذهای دست ساز است. این شهر زیبا هر ساله هزاران بازدید کننده را به خود جلب می کند.
20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت دوم)

 موزه آنه فرانک (Anne Frank Museum)- آمستردام ، هلند

به دلایل غم انگیز، آنه فرانک به یکی از مشهورترین چهره های تاریخ اروپا تبدیل شده است و این موزه فداکاری برای او است. این خانه نویسنده و یک موزه بیوگرافی است که در کنار کانالی به نام Prinsengracht در مرکز آمستردام واقع شده است. این موزه در ساختمانی در خیابان ۱۷ قرار دارد که آنه فرانک و خانواده اش از زمان آزار و اذیت توسط نازی ها در طول جنگ جهانی دوم در آن ساختمان مخفی شده بودند. اگرچه فرانک از جنگ جان سالم به در برد، اما خاطراتز که او در طول جنگ نوشت ، در سال ۱۹۵۷ منتشر شد. بلوکی که موزه در آن قرار دارد برای تخریب در نظر گرفته شده بود. با این حال، بنیاد آنه فرانک این ملک را در سال ۱۹۵۷ خریداری کرد تا از وقوع این امر جلوگیری کند. این موزه در سال ۱۹۶۰ برای عموم افتتاح شد. مکان مخفی خانواده فرانک حفظ شده است و دو نمایشگاه اصلی دارد. دیگری که به زندگی و دوران آنه فرانک اختصاص دارد و دیگری که در مورد همه اشکال تبعیض و آزار و اذیت خانواده او است. این موزه به طور متوسط ۱.۳ میلیون بازدید کننده در سال است.

 کانال بزرگ ونیز (grand canal venice) – ونیز ، ایتالیا

هنگامی که به ونیز فکر می کنید، مردم تمایل دارند تصویری کلیشه ای از یک مرد ایتالیایی با سبیل که روی یک گوندولا یا قایق پارویی ایستاده و در دریای کانال بزرگ در ونیز قایقرانی میکند ، داشته باشند. اگرچه کانال های زیادی در شهر ونیز وجود دارد ، اما کانال بزرگ، آبراه اصلی این شهر است. این کانال ۳.۸ کیلومتر طول دارد و در طرف دیگر بین حوضه سان مارکو در یک انتها و تالاب سه گانه توسط ایستگاه راه آهن سانتا لوسیا در طرف دیگر امتداد دارد. از آن به عنوان یک آبراه برای حمل و نقل عمومی ، از جمله بندرهای معروف ، اتوبوس های آبی و تاکسی های آب خصوصی استفاده می شود. این کانال توسط خانه ها ، مغازه ها ، رستوران ها و ساختارهای تاریخی پر شده است. این یک روش جالب و منحصر به فرد برای سفر به سراسر ونیز و دیدن شهر از منظر دیگری است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت دوم)

 کلیسا سیستین (Sistine Chapel) – شهر واتیکان

صرف نظر از اینکه مذهبی باشید یا خیر ، کلیسای سیستین مکان شگفت انگیزی برای بازدید است اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که به شهر واتیکان سفر کنید. این کلیسا است که در داخل کاخ رسولان واقع شده است ، که اقامتگاه رسمی پاپ است. هدف آن هم فعالیت مذهبی و هم پاپی است. این کلیسا در قرن پانزدهم ساخته شده است و توسط Baccio Pontelli و Giovanni Dolci طراحی شده است. به غیر از اهمیت مذهبی و تاریخی این بنا ، یکی دیگر از دلایل بازدید مردم از این کلیسا ، تحسین نقاشی های دیواری نفس گیر در سقف نمازخانه است. مشهورترین آن “آخرین داوری” ساخته میکل آنژ است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت دوم)

 برج تکیه پیزا (Leaning Tower of Pisa) – پیزا ، ایتالیا

برج Leaning of Pisa یکی از نمادین ترین سازه ها در جهان است و به این دلیل مشهور است که اشتباهات معماران و مهندسانی که این برج را ایجاد کرده اند باعث کج و بدنامی آن شده است. تقریباً هرکسی که از پیزا در ایتالیا بازدید می کند می خواهد عکس خود را جلوی ساختمان وینکی گرفته شود. این برج در طول قرن دوازدهم ساخته شده است و برج ناقوس کلیسای جامع پیزا است. دلیل کج بودن برج این است که زمینی که بر روی آن بنا شده نرم است و پایه های نامناسب برای سازه وجود داشته است. با گذشت چند دهه ، کجی آن افزایش یافت. در اواخر قرن ۲oth ، مهندسین برای تثبیت سازه قدم برداشتند. این برج دارای هفت زنگ است و دارای ارتفاع بیش از ۱۸۳ پا است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت دوم)

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *