۲۰ تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت سوم)


 کلیسا باسیلیک سنت مارک (Basilica Saint Mark) – ونیز، ایتالیا

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می شود ونیز مکانی باشد که ارزش بازدید از آن را دارد اما معماری این شهر در لیست معماری های مهم بالا قرار گرفته است. باسیلیک سنت مارک نه تنها یکی از زیباترین نقاط کانونی در شهر است بلکه از اهمیت تاریخی و معماری نیز برخوردار است. این کلیسای جامع خیره کننده یکی از برجسته ترین و قابل تشخیص ترین ساختارها نه تنها در ونیز بلکه در کل ایتالیا است. قدیمی ترین قسمت های بنا در سال ۸۲۸ میلادی ساخته شده است و در ابتدا کلیسا Doge بوده و به کاخ Doge وصل شده است. اگرچه بسیاری از جنبه های این سازه دارای طراحی ایتالیایی است ، اما به وضوح تحت تأثیر سبک معماری بیزانس قرار دارد. این بسیاری از ویژگی های تزئینی طلای موجود در نما را دارد. به همین دلیل از قرن ۱۱th به آن لقب Chiesa d’Ora به معنی کلیسای طلا داده شده است.

 کوه های آلپ (Alps)

کوه های آلپ یکی از مهمترین و دیدنی ترین نقاط دیدنی طبیعی در اروپا است و هر ساله میلیون ها بازدید کننده را به خود جلب می کند. این رشته کوه شامل هشت کشور از جمله فرانسه ، ایتالیا ، سوئیس ، لیختن اشتاین ، اسلوونیا ، آلمان ، موناکو و اتریش است. این کوه ها بیش از ۱۰ میلیون سال پیش در صفحات تکتونیکی اوراسیا و آفریقا شکل گرفته اند. برخی از بلندترین و مشهورترین قله های آلپ مونت بلان و ماترهورن هستند. کوه های آلپ برای کسانی که به ورزش های زمستانی ، پیاده روی و طبیعت علاقه مند هستند یک جاذبه عالی است. مناطق آلپ با سایر مناطق کشورهای آلپ دارای فرهنگ متفاوتی است و مردم در این رشته کوه اقامت می کنند تا این فرهنگ بی نظیر را تجربه کنند.

موزه ون گوگ (Van Gogh Museum) – آمستردام، هلند

وینسنت ون گوگ یکی از مشهورترین و پرکاربردترین هنرمندان جهان است. این موزه تقریباً به طور کامل به این هنرمند اختصاص داده شده است ، اما شامل آثار دیگری از معاصران دیگر آمستردام نیز هم است. این موزه در آمستردام جنوبی در منطقه ای به نام میدان موزه واقع شده است زیرا این میدان همچنین در محل های کنسرتبوو ، Rijksmuseum و موزه Stedelijk قرار دارد. این موزه در سال ۱۹۷۳ برای عموم افتتاح شد و یکی از پر بازدیدترین موزه های هنری جهان است.

 موزه بریتانیا (The British Museum) – لندن، انگلیس

در حالی که در لندن یکی از مکانهای جالب و آموزشی که می توانید بازدید کنید موزه انگلیس است. در سال ۲۰۱۵ ، این موزه بیش از ۶.۸۲ میلیون بازدید کننده را به خود جلب کرده است که آن را به چهارمین جاذبه پر بازدید جهان تبدیل کرده است. همچنین این کشور با داشتن بیش از ۸ میلیون نمایشگاه دارای بزرگترین و جامع ترین مجموعه تاریخ ، هنر و فرهنگ بشر در جهان است. این موزه در سال ۱۷۵۳ توسط سر هانس اسلون تأسیس شده است که قطعاتی را نشان می دهد که عمدتا از مجموعه خودش است. در خانه مونتاگ که در محل ساختمان فعلی واقع در منطقه Bloomsbury لندن است ، افتتاح شد. اگرچه از آن به عنوان موزه بریتانیا یاد می شود، اما از همه قاره ها نمایشگاه هایی دارد. روزگاری دارای یک بخش کتابخانه بود اما این کار در سال ۱۹۷۳ جدا شد و کتابخانه انگلیس اکنون یک نهاد جداگانه است.

 آکروپولیس آتن (Acropolis of Athens) – آتن ، یونان

یونان کشوری است که در طول تاریخ گودبرداری شده است و مکانی است که بسیاری از وقایع مهم تاریخی در آن رخ داده است. این ارگ باستانی دقیقاً در خارج از آتن در یک کوه صخره ای مشرف به شهر واقع شده است و شامل ویرانه های چندین سازه باستانی مهم است که از اهمیت تاریخی و معماری برخوردار هستند. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این مکان از اوایل هزاره چهارم قبل از میلاد وجود داشته است. بقایای قابل توجه در این سایت شامل پارتنون ، ارکتیون ، پروپیلایا و معبد آتنا نایک است.

 کاخ باکینگهام (Buckingham Palace) – لندن ، انگلیس

وقتی مردم از پایتخت لندن دیدن می کنند، یک جذابیت وجود دارد که همه می خواهند آن را ببینند آنهم کاخ باکینگهام است. هسته اصلی کاخ در ابتدا خانه باکینگهام نامیده می شد و در سال ۱۷۰۳ به عنوان خانه شهری برای دوک باکینگهام ساخته شد. پادشاه جورج سوم در سال ۱۷۶۱ این خانه را برای ملکه شارلوت خریداری کرد. پس از آن بطور قابل توجهی عمدتا توسط معماران ادوارد بلور و جان نش در طول قرن ۱۹ گسترش یافت . پس از پایان کار، کاخ سه بال داشت که در حوالی یک حیاط مرکزی قرار دارند. صعود ملکه ویکتوریا در سال ۱۸۳۷ نشانگر زمانی است که این کاخ محل اقامت سلطنت انگلیس شد. هم اکنون محل اقامت اصلی پادشاه لندن و مقر اداری سلطنت پادشاهی انگلستان است. در طول جنگ جهانی دوم ، یک بمب آلمانی کلیسای کاخ را ویران کرد. این جایگزین گالری ملکه شد که دارای آثار هنری از مجموعه سلطنتی است. این کاخ در سال ۱۹۶۲ برای عموم باز شد. دلیل دیگری که گردشگران دوست دارند از این کاخ دیدن کنند ، تماشای “تغییر نگهبان” است. سربازانی که در خارج از کاخ در لباس رسمی خود محافظت می کنند، هر بار که یک سری از نگهبانان تغییر کار خود را تمام می کنند و نگهبانان جدید وظیفه خود را آغاز می کنند ، مراسم رسمی برگزار می کنند. این نمایش کاملاً تماشایی است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت سوم)

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *