۲۰ تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید( پارت اول)

اروپا قاره ای جالب و متنوع از نظر گردشگری و تفریحی است. هر یک از کشورهایی که اروپا را تشکیل می دهند فرهنگ و تاریخ منحصر به فرد و جذاب خود را دارند. بازدید از هر یک از کشورها تجربه ای خارق العاده برای هر توریست است زیرا کارهای بسیاری برای دیدن و انجام آنها پیدا خواهید کرد. اگر تا به حال فرصتی برای این کار نداشته اید، ارزش دارد تا آنجا که می توانید از مقاصد دیدنی و جذاب کشورهای اروپایی بازدید کنید، زیرا تجربه کاملاً متفاوتی در هر یک کشور خواهید داشت. در حالی که به اروپا سفر می کنید، با بسیاری از نقاط دیدنی و جذابیت های مختلف روبرو خواهید شد. هر جاذبه ای که از آن بازدید می کنید یک اتفاق به یاد ماندنی برای شما خواهد بود و بینشی از تاریخ و فرهنگ کشوری که از آن بازدید می کنید به شما می دهد. در اینجا ۲۰ مورد از جاذبه های برتر اروپا وجود دارد که باید در سفر خود سعی کنید از آنها بازدید کنید. که ما به صورت چهار قسمت مجزا برایتان معرفی می کنیم:

 کاخ ورسای (Palace of Versailles) – شهر ورسای، فرانسه

این کاخ سلطنتی واقع در منطقه Ile-de-France شهر ورسای واقع شده است و از این کاخ گاهی اوقات به عنوان “ورسای” نیز یاد می شود. زمانی که این کاخ ورسایی در قرن یازدهم ساخته شد، بر خلاف شهر پر رونق و مرفه ای که به آن تبدیل شده است، فقط یک جامعه روستایی کوچک بود. از سال ۱۶۸۲ ، این کاخ صندلی قدرت سیاسی پادشاهی فرانسه بود. از سال ۱۶۶۱ به دستور لوئیز چهاردهم لوئیز لو وائو معمار مسئول گسترش کاخ ورسای بود. این بنا بخشی از بسیاری از وقایع مهم تاریخی در طول تاریخ فرانسه بوده است. این کاخ هم اکنون فقط به عنوان موزه مورد استفاده قرار میگیرد و به یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری فرانسه تبدیل شده است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید پارت اول

بنای تاریخی استون هنج (Stonehenge) -منطقه ویلتشایر، انگلیس

استون هنج یک بنای تاریخی ماقبل تاریخ است و یکی از غیرمعمول ترین جاذبه های قاره اروپا است. این شهر بین سالیسوری و امزبری در ویلتشایر، انگلستان واقع شده است و از حلقه هایی از سنگهای ایستاده بزرگ تشکیل شده است. هر یک از این سنگها تقریباً ۲۵ تن وزن دارند و حدوداً ۱۳ فوت ارتفاع دارند. اعتقاد بر این است که این نماد فرهنگی انگلیس بین ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد و ۲۰۰۰ پیش از میلاد ساخته شده است. هدف آن موضوع مورد بحث داغی در بین مردم و تاریخ شناسان است. این سنگها محور مجموعه ای پیچیده از بناهای تاریخی نوسنگی و مفرغ است که شامل چند صد مکان دفن نیز می شود. در سال ۱۸۸۲ ، این سایت به عنوان یک بنای باستانی برنامه ریزی شده از نظر قانونی محافظت شد و در سال ۱۹۸۶ به میراث جهانی یونسکو تبدیل شد. اگرچه استون هنج متعلق به تاج است، اما توسط میراث انگلیسی اداره می شود. حزب اعتماد ملی انگلیس صاحب زمین های اطراف است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید پارت اول

 کلیسای جامع نوتردام پاریس (Cathédrale Notre-Dame de Paris) – شهر پاریس، فرانسه

این سازه همچنین به عنوان کلیسای جامع نوتردام شناخته می شود ، یکی از بهترین نمونه های معماری گوتیک فرانسه است. همچنین یکی از بزرگترین کلیساهای فرانسه است. این کلیسای جامع کلیسای جامع اسقف اعظم پاریس است و شامل کلیسای جامع اسقف اعظم پاریس است. خزانه داری آن خانه بسیاری از مهمترین یادگارهای کاتولیک است. اینها شامل یکی از جام های مقدس ، قطعه ای از صلیب واقعی و تاج خاردار است. ساخت کلیسای جامع از کلیسای جامع در سال ۱۱۶۳ آغاز شد و در سال ۱۳۴۵ به پایان رسید. این برج دارای دو برج با ارتفاع ۲۲۶ متری است. کلیسای جامع نوتردام در نتیجه دهه ۱۷۹۰ در نتیجه انقلاب فرانسه آسیب های قابل توجهی متحمل شد. ترمیم آن تا سال ۱۸۴۵ آغاز نشد. کلیسای جامع خانه باستانی باستان شناسی نوتردام پاریس است. این خانه یکی از ویرانه های تاریخی است.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید پارت اول

 چشمه تروی ( Fontana di Trevi) – رم، ایتالیا

چشمه Treviتروی یکی از ویژگی های قابل توجه شهر رم و مورد توجه گردشگران است. این یکی از مشهورترین چشمه های جهان است و بزرگترین چشمه باروک در رم است. این چشمه در ابتدا توسط نیکولا سالوی طراحی شده بود اما توسط پیترو برزچی تکمیل شد. اندازه آن ۸۶ فوت و ۱۶۱.۳ پا طول دارد. گردشگران یک سکه را در چشمه پرتاب می کنند و آرزو می کنند. این یک واقعیت جالب است که حذف یک سکه از چشمه Trevi مخالف قانون است. این چشمه نقطه عطفی در بسیاری از فیلم ها از جمله “سه سکه در چشمه” و “La Dolce Vita” ظاهر شده است. در شب، چراغ های چشمه روشن می شود تا مجسمه ها دیده شوند.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید پارت اول

 بازار بزرگ (Grand Bazaar) – استانبول، ترکیه

برای بسیاری از افراد خرید قسمت مهمی از تعطیلات آنها است. اگر شما به ترکیه سفر می کنید، گذراندن وقت در Grand Bazaar تجربه ای مثل هیچ کس دیگری نیست. این یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای مسقف جهان است. روزانه ۴۰۰۰۰۰ نفر از این بازار بازدید می کنند و هنگامی که بیش از ۹۱ میلیون بازدید کننده داشت، به عنوان پر بازدید ترین جاذبه گردشگری سال ۲۰۱۴ ذکر شده بود. این بازار اغلب به عنوان یکی از اولین مراکز خرید دنیا توصیف می شود. این منطقه در منطقه ای وسط شهر استانبول واقع شده است و هسته اصلی این بازار بین سالهای ۱۴۵۵ تا ۱۴۵۶ ساخته شده است. این بازار ترکیبی از وسایل مختلف را از محصولات تازه گرفته تا صنایع دستی را در بر میگیرد.

20 تا از بهترین جاذبه های دیدنی در اروپا را که باید ببینید پارت اول

اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *